Log Alert Rules (1.0.0-beta2) - en to nl translation catalogue (32 entries)

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Enable
nl: Inschakelen

en: Disable
nl: Uitschakelen

en: Email settings
nl: E-mail-instellingen

en: Disabled
nl: Uitgeschakeld

en: Enabled
nl: Ingeschakeld

en: Yes
nl: Ja

en: No
nl: Nee

en: Date
nl: Datum

en: Message
nl: Bericht

en: Weight
nl: Gewicht

en: Export
nl: Exporteren

en: Recipients
nl: Ontvangers

en: Severity
nl: Ernst

en: System
nl: Systeem

en: Email subject
nl: E-mail onderwerp

en: Channel
nl: Kanaal

en: Pattern
nl: Patroon

en: Threshold
nl: Drempelwaarde

en: NO
nl: NEE

en: YES
nl: JA

en: Email body
nl: E-mailberichttekst

en: Select
nl: Selecteren

en: Machine name
nl: Systeemnaam

en: Send email notification
nl: E-mailbericht versturen

en: Notification
nl: Melding

en: Immediate
nl: Onmiddellijk

en: Run test
nl: Test uitvoeren

en: Thresholds
nl: Drempelwaarden

en: Severity level
nl: Ernstniveau

en: Export selected
nl: Geselecteerde exporteren

en: Select @label
nl: Selecteer @label
