Log Alert Rules (1.0.0-beta2) - en to fr translation catalogue (33 entries)

en: Status
fr: État

en: Delete
fr: Supprimer

en: Enable
fr: Activer

en: Disable
fr: Désactiver

en: Email settings
fr: Paramètres des courriels

en: Disabled
fr: Désactivé

en: Enabled
fr: Activé

en: Yes
fr: Oui

en: No
fr: Non

en: Test
fr: Tester

en: Weight
fr: Poids

en: Export
fr: Exporter

en: Label
fr: Libellé

en: Recipients
fr: Destinataires

en: Severity
fr: Importance

en: System
fr: Système

en: Email subject
fr: Sujet du courriel

en: Channel
fr: Canal

en: Pattern
fr: Motif

en: Threshold
fr: Seuil

en: NO
fr: NON

en: YES
fr: OUI

en: Email body
fr: Corps du courriel

en: Select
fr: Sélectionner

en: Back to list
fr: Retour à la liste

en: Machine name
fr: Nom système

en: Send email notification
fr: Envoyer une notification par courriel

en: Immediate
fr: Immédiat

en: Run test
fr: Lancer le test

en: Thresholds
fr: Seuils

en: Severity level
fr: Niveau de sévérité

en: UUID
fr: Identifiant universel unique (UUID)

en: Select @label
fr: Sélectionner @label
