Log Alert Rules (1.0.0-beta3) - en to it translation catalogue (25 entries)

en: Status
it: Stato

en: Delete
it: Elimina

en: Type
it: Tipo

en: Enable
it: Abilita

en: Disable
it: Disattiva

en: Email settings
it: Impostazioni email

en: Disabled
it: Disattivato

en: Enabled
it: Attivato

en: Yes
it: Sì

en: Date
it: Data

en: Message
it: Messaggio

en: Weight
it: Peso

en: Export
it: Esporta

en: Label
it: Etichetta

en: Recipients
it: Destinatari

en: Severity
it: Rilevanza

en: System
it: Sistema

en: Channel
it: Canale

en: Pattern
it: Modello

en: Threshold
it: Soglia

en: Select
it: Scegliere

en: Machine name
it: Nome ad uso interno

en: Notification
it: Notifica

en: Thresholds
it: Soglie

en: Severity level
it: Livello di gravità
