Logger (1.0.0-alpha1) - en to pt translation catalogue (10 entries)

en: Prefix
pt: Prefixo

en: Logging
pt: Autenticando

en: File
pt: Arquivo

en: Field name
pt: Nome do campo

en: Enabled fields
pt: Campos habilitados

en: Custom fields
pt: Campos personalizados

en: Output
pt: Saída

en: Facility
pt: Instalação

en: Depending on the system configuration, Syslog and other logging tools use this code to identify or filter messages from within the entire system log.
pt: Dependendo da configuração do sistema, Syslog e outras ferramentas de log usam este código para identificar ou filtrar mensagens em todo o sistema de log.

en: A string that will be prepended to every message logged to Syslog. If you have multiple sites logging to the same Syslog log file, a unique identity per site makes it easy to tell the log entries apart.
pt: Uma string que será adicionada antes de todas as mensagens anotadas no Syslog. Se mais de um site escrevendo no mesmo registro Syslog, um identificador para cada site vai ajudar a diferenciá-los.
