Logger (1.0.0-alpha2) - en to cs translation catalogue (5 entries)

en: Logging
cs: Zápis do logu

en: File
cs: Soubor

en: Field name
cs: Název pole

en: Depending on the system configuration, Syslog and other logging tools use this code to identify or filter messages from within the entire system log.
cs: V závislosti na systémové konfiguraci, Syslog a jiné logovací nástroje používají tento kód k identifikování nebo filtrování zpráv v celém systémovém logu.

en: A string that will be prepended to every message logged to Syslog. If you have multiple sites logging to the same Syslog log file, a unique identity per site makes it easy to tell the log entries apart.
cs: Řetězec, který bude připojen před každou logovanou událost odeslanou do Syslogu. Jestliže máte více stránek, které logují do stejného souboru Syslogu , unikátní identifikátor stránky vám usnadní roztřídit záznamy.
