Logger (1.0.0-alpha3) - en to da translation catalogue (7 entries)

en: Prefix
da: Præfiks

en: Logging
da: Logning

en: File
da: Fil

en: Field name
da: Feltnavn

en: Facility
da: Facilitet

en: Depending on the system configuration, Syslog and other logging tools use this code to identify or filter messages from within the entire system log.
da: Afhængigt af systemindstillingerne kan Syslog og andre log-værktøjer bruge denne kode til at identificere eller filtrere meddelelser fra den samlede system-log.

en: A string that will be prepended to every message logged to Syslog. If you have multiple sites logging to the same Syslog log file, a unique identity per site makes it easy to tell the log entries apart.
da: En tekststreng som sættes foran hver meddelelse som skrives til Syslog. Hvis du har flere sites som skriver til den samme Syslog-fil kan en unik identitet pr. site gøre det nemmere at skille loglinjerne fra hinanden.
