Logger (1.0.0-alpha3) - en to ro translation catalogue (6 entries)

en: Logging
ro: Logare

en: File
ro: Fișier

en: Field name
ro: Nume câmp

en: Facility
ro: Facilitate

en: Depending on the system configuration, Syslog and other logging tools use this code to identify or filter messages from within the entire system log.
ro: În funcție de configurația sistemului, Syslog și alte unelte de logare, folosesc acest cod pentru a identifica sau filtra mesajele din cadrul întregului jurnal de sistem.

en: A string that will be prepended to every message logged to Syslog. If you have multiple sites logging to the same Syslog log file, a unique identity per site makes it easy to tell the log entries apart.
ro: La începutul fiecărui mesaj înregistrat în Syslog va fi adăugat un șir de caractere. Dacă aveți mai multe situri la același Syslog, un identificator unic per-site va face mai facilă filtrarea înregistrărilor.
