Logger (1.0.0-alpha3) - en to ru translation catalogue (11 entries)

en: Prefix
ru: Префикс

en: Logging
ru: Журналирование

en: File
ru: Файл

en: Field name
ru: Имя поля

en: Syslog
ru: Системный журнал

en: Enabled fields
ru: Включённые поля

en: Custom fields
ru: Пользовательские поля

en: Output
ru: Вывод

en: Facility
ru: Способ

en: Depending on the system configuration, Syslog and other logging tools use this code to identify or filter messages from within the entire system log.
ru: В зависимости от системных настроек Syslog и другие журнальные утилиты используют этот код для поиска и фильтрации сообщений внутри системного журнала.

en: A string that will be prepended to every message logged to Syslog. If you have multiple sites logging to the same Syslog log file, a unique identity per site makes it easy to tell the log entries apart.
ru: Эта строка будет добавляться к каждому сообщению, которое записывается в журнал syslog. Если используется мультисайтинг и сообщения с разных сайтов записываются в один файл журнала, то уникальный идентификатор для каждого сайта позволит фильтровать записи по сайтам.
