Logger (1.0.0-alpha6) - en to ar translation catalogue (11 entries)

en: Prefix
ar: السابق

en: Enabled
ar: مفعل

en: Logging
ar: تسجيل

en: File
ar: ملف

en: Field
ar: حقل

en: Field name
ar: اسم الحقل

en: Syslog
ar: سجل النظام

en: Output
ar: ناتج

en: Facility
ar: منشأة

en: Depending on the system configuration, Syslog and other logging tools use this code to identify or filter messages from within the entire system log.
ar: بحسب إعدادات النظام، Syslog وأدوات التسجيل تستخدم هذا الكود لتعريف أو فلترة رسائل سجل النظام بأكمله.

en: A string that will be prepended to every message logged to Syslog. If you have multiple sites logging to the same Syslog log file, a unique identity per site makes it easy to tell the log entries apart.
ar: العبارة التي ستتم إضافتها قبل كل رسالة مخزنة على Syslog. إذا كان لديك عدة مواقع تكتب على نفس ملف Syslog، فتعيين هوية فريدة لكل موقع يسهل من قراءة السجلات.
