Logger (1.0.0-alpha6) - en to ja translation catalogue (11 entries)

en: Prefix
ja: 接頭語

en: Enabled
ja: 有効

en: Logging
ja: ログ記録

en: File
ja: ファイル

en: Field
ja: フィールド

en: Field name
ja: フィールド名

en: Output
ja: 出力

en: Facility
ja: ファシリティ

en: Depending on the system configuration, Syslog and other logging tools use this code to identify or filter messages from within the entire system log.
ja: システム設定により、Syslogやほかのログ記録ツールはこのコードを使ってシステムログ全体の中から特定のメッセージを指定したりフィルタリングしたりします。

en: A string that will be prepended to every message logged to Syslog. If you have multiple sites logging to the same Syslog log file, a unique identity per site makes it easy to tell the log entries apart.
ja: 全ての Syslog のメッセージの先頭に付け加えられる文字列です。複数のサイトが同じ Syslog のログファイルに記録をする場合に、サイトごとに識別IDを割り当てることで、ログの書き込み元を判別しやすくなります。

en: Target configuration
ja: ターゲット 設定
