Logger DB (1.0.0-alpha1) - en to de translation catalogue (34 entries)

en: Value
de: Wert

en: Logging
de: Protokollierung

en: Message
de: Benachrichtigung

en: Field
de: Feld

en: Time
de: Zeit

en: Date format
de: Datumsformat

en: Database
de: Datenbank

en: Severity
de: Schweregrad

en: Fields
de: Felder

en: 3 months
de: 3 Monate

en: 6 months
de: 6 Monate

en: 1 year
de: 1 Jahr

en: String
de: Zeichenkette

en: Channel
de: Kanal

en: Maximum length
de: Maximallänge

en: any
de: beliebig

en: Display fields
de: Felder anzeigen

en: 1 month
de: 1 Monat

en: Output format
de: Ausgabeformat

en: Timezone
de: Zeitzone

en: 1 week
de: 1 Woche

en: Channels
de: Kanäle

en: Raw
de: Rohdaten

en: Logger
de: Protokollierung

en: Display format
de: Anzeigeformat

en: 2 weeks
de: 2 Wochen

en: Numeric
de: Numerisch

en: Is between
de: Ist zwischen

en: between
de: zwischen

en: The severity level of the event; ranges from 0 (Emergency) to 7 (Debug).
de: Der Dringlichkeitsgrad eines Ereignisses; er reicht von 0 (Notfall) bis 7 (Fehlersuche).

en: Value format
de: Format der Angabe

en: Minimum time
de: Mindestzeit

en: Timezone to be used for date output.
de: Zeitzone für die Datumsausgabe

en: - Default site/user timezone -
de: - Standard-Zeitzone der Webseite/des Benutzers -
