Logger DB (1.0.0-alpha1) - en to id translation catalogue (22 entries)

en: Value
id: Nilai

en: Logging
id: Pengelogan

en: Message
id: Pesan

en: Field
id: Bidang

en: Time
id: Waktu

en: Date format
id: Format tanggal

en: Severity
id: Keparahan

en: Fields
id: Bidang isian

en: String
id: Untai

en: Maximum length
id: Panjang maksimum

en: any
id: apapun

en: Output format
id: Format keluaran

en: Timezone
id: Zona waktu

en: 1 week
id: 1 minggu

en: Display format
id: Format tampilan

en: @count rows
id: @count baris

en: Numeric
id: Bersifat Angka

en: Is between
id: diantara

en: between
id: antara

en: The severity level of the event; ranges from 0 (Emergency) to 7 (Debug).
id: Tingkat keparahan kejadian; berkisar antara 0 (Darurat) hingga 7 (Debug).

en: Timezone to be used for date output.
id: Zona waktu yang digunakan pada output tanggal

en: - Default site/user timezone -
id: - Zona waktu standar situs/pengguna -
