Logger DB (1.0.0-alpha1) - en to ru translation catalogue (33 entries)

en: Value
ru: Значение

en: Logging
ru: Журналирование

en: Message
ru: Сообщение

en: Field
ru: Поле

en: Time
ru: Время

en: Date format
ru: Формат даты

en: Database
ru: База данных

en: Severity
ru: Важность

en: Fields
ru: Поля

en: 3 months
ru: 3 месяца

en: 6 months
ru: 6 месяцев

en: 1 year
ru: 1 год

en: String
ru: Строка

en: Channel
ru: Канал

en: Maximum length
ru: Максимальная длина

en: any
ru: любой

en: Display fields
ru: Отображать поля

en: 1 month
ru: 1 месяц

en: Output format
ru: Формат вывода

en: Timezone
ru: Часовой пояс

en: 1 week
ru: 1 неделя

en: Channels
ru: Каналы

en: Raw
ru: Без обработки

en: Display format
ru: Формат отображения

en: 2 weeks
ru: 2 недели

en: @count rows
ru: @count

en: Numeric
ru: Числовая

en: Is between
ru: Между

en: between
ru: между

en: The severity level of the event; ranges from 0 (Emergency) to 7 (Debug).
ru: Уровень серьезности события; находится в диапазоне от 0 (Авария) до 7 (Отладка).

en: Comma separated list
ru: Разделённый запятыми список

en: Timezone to be used for date output.
ru: Часовой пояс, используемый для вывода даты.

en: - Default site/user timezone -
ru: - Часовой пояс сайта/пользователя по умолчанию -
