Logger DB (1.0.0-alpha1) - en to uk translation catalogue (34 entries)

en: Value
uk: Значення

en: Logging
uk: Журналювання

en: Message
uk: Повідомлення

en: Field
uk: Поле

en: Time
uk: Час

en: Date format
uk: Формат дати

en: Database
uk: База даних

en: Severity
uk: Важливість

en: Fields
uk: Поля

en: 3 months
uk: 3 місяці

en: 6 months
uk: 6 місяців

en: 1 year
uk: 1 рік

en: String
uk: Рядок

en: Channel
uk: Канал

en: Maximum length
uk: Максимальна довжина

en: any
uk: будь-який

en: Display fields
uk: Показати поля

en: 1 month
uk: 1 місяць

en: Output format
uk: Вихідний формат

en: Timezone
uk: Часовий пояс

en: 1 week
uk: 1 тиждень

en: Channels
uk: Канали

en: Raw
uk: Raw (без обробки)

en: Logger
uk: Лог

en: Display format
uk: Формат відображення

en: 2 weeks
uk: 2 тижні

en: Numeric
uk: Числовий

en: Is between
uk: Між

en: between
uk: між

en: The severity level of the event; ranges from 0 (Emergency) to 7 (Debug).
uk: Рівень ризику події; діапазони від 0 (аварійна ситуація) до 7 (зневадження).

en: Comma separated list
uk: Список через кому

en: Value format
uk: Формат значення

en: Timezone to be used for date output.
uk: Часовий пояс, що використовується у даті.

en: - Default site/user timezone -
uk: - Базовий часовий пояс сайту/користувача -
