Logger DB (1.0.0-alpha2) - en to nl translation catalogue (29 entries)

en: Value
nl: Waarde

en: Message
nl: Bericht

en: Field
nl: Veld

en: Time
nl: Tijd

en: Date format
nl: Datumnotatie

en: Severity
nl: Ernst

en: Fields
nl: Velden

en: 1 year
nl: 1 jaar

en: String
nl: Tekenreeks

en: Channel
nl: Kanaal

en: Maximum length
nl: Maximumlengte

en: any
nl: elke

en: Display fields
nl: Velden weergeven

en: 1 month
nl: 1 maand

en: Output format
nl: Weergaveformaat

en: Timezone
nl: Tijdzone

en: Channels
nl: Kanalen

en: Raw
nl: Onbewerkt

en: Display format
nl: Weergaveformaat

en: Maximum time
nl: Maximumtijd

en: 2 weeks
nl: 2 weken

en: @count rows
nl: @count rijen

en: Numeric
nl: Numeriek

en: Is between
nl: Ligt tussen

en: between
nl: tussen

en: The severity level of the event; ranges from 0 (Emergency) to 7 (Debug).
nl: De zwaarte van de gebeurtenis; varieert van 0 (Noodgeval) tot 7 (Debug).

en: Minimum time
nl: Minimumtijd

en: Timezone to be used for date output.
nl: Te gebruiken tijdzone voor datumweergave.

en: - Default site/user timezone -
nl: - Standaardtijdzone van site/gebruiker -
