Logger DB (1.0.0-alpha3) - en to ar translation catalogue (21 entries)

en: Value
ar: القيمة

en: Logging
ar: تسجيل

en: Message
ar: الرسالة

en: Field
ar: حقل

en: Time
ar: الوقت

en: Date format
ar: تنسيق التاريخ

en: Database
ar: قاعدة البيانات

en: Severity
ar: الحدة

en: Fields
ar: الحقول

en: String
ar: المقطع

en: Maximum length
ar: أقصى طول

en: any
ar: أياً

en: Output format
ar: نسق الخروج

en: Timezone
ar: المنطقة الزمنية

en: Raw
ar: سطر

en: Display format
ar: صيغة العرض

en: Numeric
ar: رقمي

en: Is between
ar: بين

en: between
ar: بين

en: UUID
ar: المعرف UUID

en: The severity level of the event; ranges from 0 (Emergency) to 7 (Debug).
ar: مستوى حدّية الحدث؛ يتراوح من 0 (طوارئ - Emergency) إلى 7 (تصحيح أخطاء - Debug)
