Logger DB (1.0.0-alpha3) - en to ja translation catalogue (28 entries)

en: Value
ja: 値

en: Logging
ja: ログ記録

en: Message
ja: メッセージ

en: Field
ja: フィールド

en: Time
ja: 時間

en: Date format
ja: 日付の書式

en: Database
ja: データベース

en: Severity
ja: 重大度

en: Fields
ja: フィールド

en: String
ja: 文字列

en: Channel
ja: チャンネル

en: Maximum length
ja: 最大長

en: any
ja: いずれか

en: Display fields
ja: フィールド表示の設定

en: Output format
ja: 出力書式

en: Timezone
ja: タイムゾーン

en: 1 week
ja: 1週間

en: Channels
ja: チャンネル

en: Raw
ja: 未加工

en: Display format
ja: ディスプレイフォーマット

en: 2 weeks
ja: 2週

en: @count rows
ja: @count 行

en: Numeric
ja: 数値

en: Is between
ja: 範囲内にある

en: between
ja: 範囲内

en: The severity level of the event; ranges from 0 (Emergency) to 7 (Debug).
ja: イベントの重大度: 0（緊急）から 7（デバッグ）まで。

en: Timezone to be used for date output.
ja: 日時の出力に使用するタイムゾーン。

en: - Default site/user timezone -
ja: - デフォルトのサイト・ユーザータイムゾーン -
