Logger DB (1.0.0-alpha3) - en to oc translation catalogue (20 entries)

en: Value
oc: Valor

en: Message
oc: Messatge

en: Field
oc: Camp

en: Time
oc: Ora

en: Date format
oc: Format de data

en: Database
oc: Basa de donadas

en: Severity
oc: Importància

en: Fields
oc: Camps

en: 3 months
oc: 3 meses

en: 6 months
oc: 6 meses

en: 1 year
oc: 1 an

en: String
oc: Cadena de caractèrs

en: Maximum length
oc: Talha maximala

en: any
oc: totes

en: Output format
oc: Format de sortida

en: Timezone
oc: Fus orari

en: Display format
oc: Format d'afichatge

en: Is between
oc: Es compris entre

en: between
oc: entre

en: UUID
oc: Identificant universal unic (UUID)
