Logger DB (1.0.0-alpha3) - en to vi translation catalogue (24 entries)

en: Value
vi: Giá trị

en: Logging
vi: Ghi chép

en: Message
vi: Thông điệp

en: Field
vi: Trường

en: Time
vi: Thời gian

en: Date format
vi: Định dạng ngày

en: Database
vi: Cơ sở dữ liệu

en: Severity
vi: Mức độ

en: Fields
vi: Các trường

en: 3 months
vi: 3 tháng

en: 6 months
vi: 6 tháng

en: 1 year
vi: 1 năm

en: String
vi: Chuỗi

en: Maximum length
vi: Độ dài tối đa

en: any
vi: bất kì

en: Display fields
vi: Trình bày trường

en: 1 month
vi: 1 tháng

en: Output format
vi: Định dạng xuất

en: Timezone
vi: Múi giờ

en: 1 week
vi: 1 tuần

en: 2 weeks
vi: 2 tuần

en: Numeric
vi: Kiểu số

en: Is between
vi: Nằm trong

en: between
vi: nằm ngoài
