Logger DB (1.0.0-alpha4) - en to cs translation catalogue (40 entries)

en: Value
cs: Hodnota

en: Logging
cs: Zápis do logu

en: Logs
cs: Logy

en: Message
cs: Zpráva

en: Field
cs: Pole

en: Default
cs: Výchozí

en: Time
cs: Čas

en: Date format
cs: Formát data

en: Page
cs: Stránka

en: Database
cs: databáze

en: Severity
cs: Vážnost

en: Fields
cs: Pole

en: 3 months
cs: 3 měsíce

en: 6 months
cs: 6 měsíců

en: 1 year
cs: 1 rok

en: Desc
cs: Sestupně

en: String
cs: Řetězec

en: Channel
cs: Kanál

en: Maximum length
cs: Maximální délka

en: Sort by
cs: Řadit dle

en: any
cs: nějaký

en: Display fields
cs: Zobrazení polí

en: 1 month
cs: 1 měsíc

en: Output format
cs: Výstupní formát

en: Timezone
cs: Časové pásmo

en: Apply
cs: Použít

en: Channels
cs: Kanály

en: Raw
cs: Nezpracováno

en: Offset
cs: Posun

en: Display format
cs: Formát zobrazení

en: 2 weeks
cs: 2 týdny

en: Numeric
cs: Číselné

en: Is between
cs: Je mezi

en: between
cs: mezi

en: Items per page
cs: Položek na stránku

en: - All -
cs: - Vše -

en: « First
cs: « První

en: Last »
cs: Poslední »

en: Asc
cs: Vzestupně

en: Value format
cs: Formát hodnoty
