Logger DB (1.0.0-alpha4) - en to hi translation catalogue (33 entries)

en: Value
hi: मान

en: Logging
hi: लॉगिंग

en: Reset
hi: दोबारा से स्थापित करें|

en: Logs
hi: लॉग

en: Message
hi: संदेश

en: Field
hi: क्षेत्र

en: Default
hi: डीफॉल्ट

en: Time
hi: समय

en: Date format
hi: तारीख प्रारूप

en: Page
hi: पृष्ठ

en: Database
hi: डेटाबेस

en: Severity
hi: तीव्रता

en: Fields
hi: क्षेत्र

en: 3 months
hi: 3 महीने

en: 6 months
hi: 6 महीने

en: 1 year
hi: १ वर्ष

en: Desc
hi: अवरोही

en: String
hi: स्ट्रिंग

en: Maximum length
hi: अधिकतम लंबाई

en: Sort by
hi: क्रमबद्ध द्वारा

en: any
hi: कोई भी

en: Output format
hi: उत्पादन प्रारूप

en: Timezone
hi: समय क्षेत्र

en: Apply
hi: लागू करें

en: 1 week
hi: १ सप्ताह

en: Numeric
hi: संख्यकिक

en: Is between
hi: के बीच है

en: between
hi: बीच में

en: Items per page
hi: विषय प्रति पृष्ठ

en: - All -
hi: -सभी-

en: « First
hi: « पहला

en: Last »
hi: आखरी »

en: UUID
hi: युयुआइङी
