Logger DB (1.0.0-alpha4) - en to hu translation catalogue (47 entries)

en: Value
hu: Érték

en: Logging
hu: Naplózás

en: Reset
hu: Alaphelyzet

en: Logs
hu: Naplók

en: Message
hu: Üzenet

en: Field
hu: Mező

en: Default
hu: Alapértelmezés

en: Time
hu: Idő

en: Date format
hu: Dátumformátum

en: Page
hu: Oldal

en: Database
hu: Adatbázis

en: Severity
hu: Szint

en: Fields
hu: Mezők

en: 3 months
hu: 3 hónap

en: 6 months
hu: 6 hónap

en: 1 year
hu: 1 év

en: Desc
hu: Csökk

en: String
hu: Karaktersorozat

en: Channel
hu: Csatorna

en: Maximum length
hu: Legnagyobb hossz

en: Sort by
hu: Rendezés

en: any
hu: tetszőleges

en: Display fields
hu: Mezők megjelenítése

en: 1 month
hu: 1 hónap

en: Output format
hu: Kimenet formája

en: Timezone
hu: Időzóna

en: Apply
hu: Alkalmaz

en: 1 week
hu: 1 hét

en: Channels
hu: Csatornák

en: Raw
hu: Nyers

en: Offset
hu: Eltolás

en: Data
hu: Adat

en: Logger
hu: Naplózó

en: Display format
hu: Megjelenítési formátum

en: 2 weeks
hu: 2 hét

en: Numeric
hu: Szám

en: Is between
hu: Két érték között van

en: between
hu: között

en: Items per page
hu: Elemek száma oldalanként

en: - All -
hu: – Mind –

en: « First
hu: « Első

en: Last »
hu: Utolsó »

en: Asc
hu: Növ

en: The severity level of the event; ranges from 0 (Emergency) to 7 (Debug).
hu: Az esemény súlyossági szintje 0-tól (Emergency) 7-ig (Debug).

en: Value format
hu: Érték formátuma

en: Timezone to be used for date output.
hu: A dátum kimenethez használt időzóna.

en: - Default site/user timezone -
hu: - Alapértelmezett webhely/felhasználó időzóna -
