Logger DB (1.0.0-alpha4) - en to it translation catalogue (36 entries)

en: Value
it: Valore

en: Reset
it: Ripristina

en: Logs
it: Log

en: Message
it: Messaggio

en: Field
it: Campo

en: Default
it: Predefinito

en: Time
it: Data e ora

en: Date format
it: Formato data

en: Page
it: Pagina

en: Severity
it: Rilevanza

en: Fields
it: Campi

en: Desc
it: Disc

en: String
it: Testo

en: Channel
it: Canale

en: Maximum length
it: Lunghezza massima

en: Sort by
it: Ordina per

en: any
it: qualsiasi

en: Display fields
it: Visualizza campi

en: Output format
it: Formato di output

en: Timezone
it: Fuso orario

en: Apply
it: Applica

en: Channels
it: Canali

en: Raw
it: Raw (non processato)

en: Offset
it: Scostamento

en: Data
it: Dati

en: Display format
it: Formato di visualizzazione

en: Numeric
it: Numerico

en: Is between
it: È tra

en: between
it: tra

en: Items per page
it: Voci per pagina

en: - All -
it: - Tutto -

en: « First
it: « Prima

en: Last »
it: Ultima »

en: The severity level of the event; ranges from 0 (Emergency) to 7 (Debug).
it: Livello di gravità dell'evento; va da 0 (Emergenza) a 7 (Debug).

en: Timezone to be used for date output.
it: Il fuso orario da utilizzare per l'output della data.

en: - Default site/user timezone -
it: Fuso orario predefinito per il sito/utente -
