Logger DB (1.0.0-alpha4) - en to ms translation catalogue (21 entries)

en: Value
ms: Nilai

en: Reset
ms: Set semula

en: Logs
ms: Log-log

en: Message
ms: Mesej

en: Field
ms: Medan

en: Default
ms: Lalai

en: Time
ms: Masa

en: Date format
ms: Format tarikh

en: Page
ms: Halaman

en: Severity
ms: Keterukan

en: Fields
ms: Medan-medan

en: Desc
ms: Menurun

en: String
ms: Rentetan

en: Maximum length
ms: Kepanjangan maksimum

en: Sort by
ms: Susun mengikuti

en: any
ms: mana-mana

en: Timezone
ms: Zon waktu

en: Apply
ms: Pohon

en: Items per page
ms: Item per halaman

en: - All -
ms: - Semua -

en: Asc
ms: Menaik
