Logger DB (1.0.0-alpha4) - en to tr translation catalogue (40 entries)

en: Value
tr: Değer

en: Logging
tr: Kayıt tutma

en: Reset
tr: Sıfırla

en: Logs
tr: Kayıtlar

en: Message
tr: İleti

en: Field
tr: Alan

en: Default
tr: Varsayılan

en: Time
tr: Zaman

en: Date format
tr: Tarih biçimi

en: Page
tr: Sayfa

en: Database
tr: Veritabanı

en: Severity
tr: Önem derecesi

en: Fields
tr: Alanlar

en: 1 year
tr: @count yıl

en: Desc
tr: Azalan

en: String
tr: Dize

en: Channel
tr: Kanal

en: Maximum length
tr: Azami uzunluk

en: Sort by
tr: Sıralama anahtarı

en: any
tr: herhangi biri

en: Display fields
tr: Alanları göster

en: 1 month
tr: 1 ay
    @count ay

en: Output format
tr: Çıkış biçimi

en: Timezone
tr: Saat dilimi

en: Apply
tr: Uygula

en: 1 week
tr: @count hafta

en: Offset
tr: Başlangıç değeri

en: Data
tr: Veri

en: Display format
tr: Görüntüleme biçimi

en: Numeric
tr: Sayısal

en: Is between
tr: Arasındadır

en: between
tr: arasında

en: Items per page
tr: Sayfa başına öğe sayısı

en: - All -
tr: - Tümü -

en: « First
tr: « İlk

en: Last »
tr: Son »

en: Asc
tr: Artan

en: The severity level of the event; ranges from 0 (Emergency) to 7 (Debug).
tr: Olayın önem düzeyi; 0 (Acil) ile 7 (Hata Ayıklama) arasındadır.

en: Timezone to be used for date output.
tr: Tarih çıktısı için kullanılacak saat dilimi.

en: - Default site/user timezone -
tr: - Varsayılan site/kullanıcı saat dilimi -
