Logger DB (1.0.0-alpha2) - en to ro translation catalogue (25 entries)

en: Value
ro: Valoare

en: Logging
ro: Logare

en: Message
ro: Mesaj

en: Field
ro: Câmp

en: Time
ro: Ora

en: Date format
ro: Format dată

en: Database
ro: Bază de date

en: Severity
ro: Gravitate

en: Fields
ro: Câmpuri

en: 1 year
ro: 1 an

en: String
ro: Șir text

en: Maximum length
ro: Lungime maximă

en: any
ro: orice

en: Display fields
ro: Afişare câmpuri

en: Output format
ro: Formatul de ieșire

en: Timezone
ro: Fus orar

en: 1 week
ro: 1 săptămână

en: Display format
ro: Formatul la afișare

en: Maximum time
ro: Timp maxim

en: Is between
ro: Este între

en: between
ro: între

en: The severity level of the event; ranges from 0 (Emergency) to 7 (Debug).
ro: Nivelul de severitate al evenimentului; variază de la 0 (Caz de urgență) la 7 (Depanare).

en: Minimum time
ro: Timp minim

en: Timezone to be used for date output.
ro: Fusul orar folosit pentru formatul de ieșire al datei.

en: - Default site/user timezone -
ro: - Fusul orar implicit al sitului/utilizatorului -
