Login Email or Username (2.0.0) - en to id translation catalogue (5 entries)

en: Password reset instructions mailed to %name at %email.
id: Instruksi permintaan sandi sudah dikirim untuk %name lewat %email.

en: Username or email address.
id: Nama pengguna atau alamat email.

en: Enter your username or email address
id: Masukkan nama pengguna atau alamat email Anda

en: Login with email or username
id: Login dengan email atau nama pengguna

en: Allow users to log in with either their username OR email address using the same input box on the login form.
id: Izinkan pengguna untuk masuk dengan nama pengguna atau alamat email mereka menggunakan kotak input yang sama pada formulir login.
