Login Email or Username (3.0.0-rc1) - en to pt translation catalogue (6 entries)

en: Password reset instructions mailed to %name at %email.
pt: As instruções de reinício de senha foram enviada para %name através de %email.

en: About
pt: Sobre

en: Username or email address.
pt: Nome de utilizador ou endereço de email.

en: Login with email or username
pt: Entrar com e-mail ou utilizador.

en: Unable to send password reset email for blocked or not yet activated user %identifier.
pt: Não é possível enviar email de recuperação de senha para  um utilizador bloqueado ou ainda não ativado %identifier.

en: Unable to send password reset email for unrecognized username or email address %identifier.
pt: Não é possível enviar email de recuperação de senha para um nome de utilizador ou endereço de email não reconhecido %identifier.
