Login Flow (1.0.0-alpha1) - en to cy translation catalogue (15 entries)

en: Body
cy: Corff

en: Operations
cy: Gweithrediad

en: Subject
cy: Testun

en: Enabled
cy: Wedi ei alluogi

en: Edit
cy: Golygu

en: Password
cy: Cyfrinair

en: Weight
cy: Pwysau

en: Name
cy: Enw

en: Save
cy: Cadw

en: Other
cy: Arall

en: Log in
cy: Mewngofnodi

en: The username %name has not been activated or is blocked.
cy: Nid yw'r enw defnyddiwr %name wedi ei awdurdodi neu wedi ei flocio.

en: Login attempt failed for %user.
cy: Ymgais mewngofnodi wedi methu i %user.

en: Password reset instructions mailed to %name at %email.
cy: Cyfarwyddiadau ailosod cyfrinair wedi ei yrru at %name yn %email.

en: Password field is required.
cy: Mae'r maes cyfrinair yn ofynnol.
