Login Flow (1.0.0-alpha1) - en to hi translation catalogue (17 entries)

en: Body
hi: मुख्य भाग

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Subject
hi: विषय

en: Enabled
hi: सक्रिय करें

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Password
hi: कूटशब्द

en: Weight
hi: मान

en: Name
hi: नाम

en: Save
hi: संरक्षित करें

en: Summary
hi: सारांश

en: Email
hi: ईमेल

en: Other
hi: अन्य

en: Log in
hi: प्रवेश

en: The username %name has not been activated or is blocked.
hi: सदस्यनाम %name सक्रिय नहीं है या बंद किया गया है।

en: Login attempt failed for %user.
hi: सदस्य %user का आने की सूचना देने का प्रयास असफल रहा।

en: Password reset instructions mailed to %name at %email.
hi: %name आपका कूटशब्द बदल के आपको %email इस पते पर भेज दिया गया है।

en: Password field is required.
hi: पासवर्ड जरुरी है
