Login Flow (1.0.0-alpha7) - en to da translation catalogue (19 entries)

en: Body
da: Brødtekst

en: Operations
da: Handlinger

en: Subject
da: Emne

en: Enabled
da: Aktiveret

en: Edit
da: Redigér

en: Password
da: Adgangskode

en: Weight
da: Vægt

en: Save
da: Gem

en: Summary
da: Resumé

en: Log in
da: Log ind

en: Log out
da: Log ud

en: The username %name has not been activated or is blocked.
da: Brugernavnet %name er blokeret eller ikke aktiveret.

en: Login attempt failed for %user.
da: Login-forsøg mislykkedes for %user.

en: Password reset instructions mailed to %name at %email.
da: Instruktioner om nulstilling af adgangskode sendt til %name på %email.

en: Password field is required.
da: Adgangskoden er obligatorisk.

en: Login failed
da: Login mislykkedes

en: The one-time login link you clicked is invalid.
da: Engangs-login-linket, som du klikke på, er ugyldigt.

en: Login attempt failed from %ip.
da: Login-forsøg mislykkedes fra %ip.

en: Too many failed login attempts from your IP address. This IP address is temporarily blocked. Try again later or <a href=":url">request a new password</a>.
da: Der har været for mange mislykkede login-forsøg fra din IP-adresse. Denne adresse er midlertidigt blokeret. Prøv igen senere eller <a href=":url">bestil en ny adgangskode</a>.
