Login Flow (1.0.0) - en to ja translation catalogue (21 entries)

en: Body
ja: 本文

en: Operations
ja: 操作

en: Subject
ja: 件名

en: Enabled
ja: 有効

en: Edit
ja: 編集

en: Password
ja: パスワード

en: Weight
ja: ウェイト

en: Save
ja: 保存

en: Summary
ja: 概要

en: Log in
ja: ログイン

en: Log out
ja: ログアウト

en: The username %name has not been activated or is blocked.
ja: ユーザー名 %name はまだアクティブ化されていないか、ブロックされています。

en: Login attempt failed for %user.
ja: %user さんがログインに失敗しました。

en: Password reset instructions mailed to %name at %email.
ja: %name (%email) さんにパスワード初期化用の案内メールが送信されました。

en: Password field is required.
ja: パスワードフィールドの入力は必須です。

en: Login failed
ja: ログインに失敗

en: The one-time login link you clicked is invalid.
ja: ワンタイムログインのリンクは無効です。

en: Login attempt failed from %ip.
ja: %ip からのログイン失敗。

en: Too many failed login attempts from your IP address. This IP address is temporarily blocked. Try again later or <a href=":url">request a new password</a>.
ja: ご使用の IP アドレスからのログイン試行失敗回数が多すぎます。この IP アドレスは一時的にブロックされます。後でもう一度試すか、<a href=":url">新しいパスワードを要求</a>してください。

en: There has been more than one failed login attempt for this account. It is temporarily blocked. Try again later or <a href=":url">request a new password</a>. | There have been more than @count failed login attempts for this account. It is temporarily blocked. Try again later or <a href=":url">request a new password</a>.
ja[0]: このアカウントで複数回続けてログインに失敗したため、一時的にブロックしています。しばらくしてから改めてお試しいただくか、<a href=":url">パスワードを再発行</a>してください。
ja[1]: このアカウントで@count回続けてログインに失敗したため、一時的にブロックしています。しばらくしてから改めてお試しいただくか、<a href=":url">パスワードを再発行</a>してください。

en: Are you sure you want to log out?
ja: ログアウトしてもよろしいですか?
