Login History (8.x-1.1-rc2) - en to pt translation catalogue (20 entries)

en: Username
pt: Nome de usuário

en: Date
pt: Data

en: Reset
pt: Redefinir

en: User
pt: Usuário

en: All
pt: Tudo

en: Last login
pt: Último login

en: Desc
pt: Decrescente

en: Security
pt: Segurança

en: IP Address
pt: Endereço IP

en: Sort by
pt: Ordenar por

en: User Agent
pt: Agente do usuário

en: Apply
pt: Aplicar

en: Offset
pt: Deslocamento

en: Report
pt: Relatório

en: Items per page
pt: Itens por página

en: - All -
pt: - Todos -

en: « First
pt: « Primeiro

en: Last »
pt: Último »

en: Asc
pt: Ascendente

en: Master
pt: Principal
