Login Monitor (1.0.0) - en to de translation catalogue (31 entries)

en: Delete
de: Löschen

en: Username
de: Benutzername

en: Email notifications
de: E-Mail-Benachrichtigungen

en: Daily
de: Täglich

en: Weekly
de: Wöchentlich

en: Monthly
de: Monatlich

en: View
de: Ansicht

en: User
de: Benutzer

en: Created
de: Erstellt

en: Role ID
de: Rollen-ID

en: N/A
de: n. v.

en: 1 day
de: 1 Tag

en: 3 months
de: 3 Monate

en: 6 months
de: 6 Monate

en: 1 year
de: 1 Jahr

en: Configuration
de: Konfiguration

en: Other
de: Weitere

en: IP Address
de: IP-Adresse

en: Email content
de: Inhalt der E-Mail

en: Logout
de: Abmelden

en: Permissions
de: Berechtigungen

en: 1 month
de: 1 Monat

en: User Agent
de: User-Agent

en: 1 week
de: 1 Woche

en: About
de: Über

en: Enable logging
de: Protokollierung aktivieren

en: Summary:
de: Zusammenfassung:

en: Event Type
de: Ereignisart

en: The user who logged in.
de: Der angemeldete Benutzer.

en: Logging settings
de: Protokollierungseinstellungen

en: @start to @end
de: @start bis @end
