Loqate (2.1.0) - en to uk translation catalogue (21 entries)

en: Enabled
uk: Увімкнено

en: - None -
uk: - Немає -

en: Country
uk: Країна

en: Weight
uk: Вага

en: Settings
uk: Налаштування

en: Field
uk: Поле

en: Mode
uk: Режим

en: Address
uk: Адреса

en: State/Province
uk: Область/Район

en: Address Line 1
uk: Адреса основна

en: Address Line 2
uk: Адреса додаткова

en: NONE
uk: немає

en: Field mapping
uk: Відповідність полів

en: About
uk: Про модуль

en: Element
uk: Елемент

en: City/Town
uk: Населений пункт

en: DEFAULT
uk: ТИПОВЕ

en: An entity field containing a postal address
uk: Поле сутності, яке утримує поштову адресу

en: Composite elements
uk: Складені елементи

en: Provides a form element to collect address information (street, city, state, zip).
uk: Надає елемент форми для збору інформації про адресу (вулиця, місто, область, поштовий індекс).

en: ZIP/Postal Code
uk: Поштовий індекс
