Loqate (2.1.0) - en to fr translation catalogue (19 entries)

en: Enabled
fr: Activé

en: - None -
fr: - Aucun(e) -

en: Country
fr: Pays

en: Weight
fr: Poids

en: Settings
fr: Paramètres

en: Field
fr: Champ

en: Address
fr: Adresse

en: State/Province
fr: État/Région/Département

en: Address Line 1
fr: Adresse Ligne 1

en: NONE
fr: AUCUN

en: Field mapping
fr: Correspondance de champ

en: About
fr: À propos

en: Element
fr: Élément

en: City/Town
fr: Ville

en: An entity field containing a postal address
fr: Un champ d'entité contenant une adresse postale

en: Composite elements
fr: Éléments composites

en: Provides a form element to collect address information (street, city, state, zip).
fr: Fournit un élément de formulaire pour collecter des informations d'adresse (rue, ville, région, code postal).

en: Loqate
fr: Localiser

en: ZIP/Postal Code
fr: Code postal
