Ludwig (8.x-1.7) - en to ps translation catalogue (7 entries)

en: Status
ps: حالت

en: List
ps: لړ

en: Read more
ps: نور ولولی

en: Download
ps: ښکته کړئ

en: Other
ps: نور

en: Missing
ps: ورك

en: Installed
ps: لګول شوي
