Lunr search (8.x-1.0-alpha1) - en to it translation catalogue (40 entries)

en: Forms
it: Form

en: Delete
it: Elimina

en: Type
it: Tipo

en: Search
it: Cerca

en: Reset
it: Ripristina

en: Field
it: Campo

en: Label
it: Etichetta

en: View
it: Visualizza

en: Path
it: Percorso

en: Keywords
it: Parole chiave

en: Options
it: Opzioni

en: Desc
it: Disc

en: Attributes
it: Attributi

en: Sort by
it: Ordina per

en: Authentication
it: Autenticazione

en: ‹ Previous
it: ‹ Precedente

en: Next ›
it: Seguente ›

en: Apply
it: Applica

en: Index
it: Indice

en: Offset
it: Scostamento

en: Results per page
it: Risultati per pagina

en: Any
it: Qualunque

en: Row
it: Riga

en: Items per page
it: Voci per pagina

en: - All -
it: - Tutto -

en: Path settings
it: Impostazioni percorso

en: « First
it: « Prima

en: Last »
it: Ultima »

en: Master
it: Principale

en: Raw output
it: Output non elaborato

en: You have no fields. Add some to your view.
it: Non ci sono campi. Aggiungine alcuni alla vista.

en: The machine-readable name must contain only letters, numbers, dashes and underscores.
it: Il nome ad uso interno deve contenere solo lettere, numeri, trattini ed underscore.

en: All field aliases must be unique
it: Tutti gli alias dei campi devono essere univoci

en: Alias for @id
it: Alias per @id

en: Raw output for @id
it: Output non elaborato per @id

en: Field row
it: Riga del campo

en: Alias for ID
it: Alias per ID

en: Raw output for ID
it: Output non elaborato per ID

en: Serialized output format
it: Formato di output serializzato

en: Path is empty.
it: Il percorso è vuoto.
