Lunr search (8.x-1.0-alpha1) - en to fa translation catalogue (33 entries)

en: Forms
fa: ورقه ها

en: Delete
fa: حذف

en: Type
fa: نوع

en: Search
fa: جستجو

en: Reset
fa: اعاده

en: Field
fa: میدان

en: Label
fa: برچسب

en: View
fa: مشاهده

en: Path
fa: مسیر

en: Keywords
fa: کلمات کلیدی

en: ID
fa: هویت

en: Options
fa: گزینه‌ها

en: ,
fa: ،

en: Desc
fa: نزولی

en: Attributes
fa: مشخصه‌ها

en: Sort by
fa: مرتب کن بر اساس

en: Authentication
fa: بررسی هویت

en: ‹ Previous
fa: قبلی>

en: Next ›
fa: >بعدی

en: Apply
fa: تایید

en: Index
fa: شاخص

en: Alias
fa: نام مستعار

en: Offset
fa: جابجایی

en: Row
fa: سطر

en: Items per page
fa: عنصر‌ها در هر صفحه

en: ‹‹
fa: >>

en: ››
fa: <<

en: - All -
fa: - همه -

en: Path settings
fa: تنظیمات مسیر

en: « First
fa: >>اول

en: Last »
fa: آخر>>

en: Asc
fa: صعودی

en: Master
fa: مدیر
