Lunr search (8.x-1.0-alpha1) - en to uk translation catalogue (45 entries)

en: Forms
uk: Форми

en: Delete
uk: Видалити

en: Type
uk: Тип

en: Search
uk: Пошук

en: Reset
uk: Скинути

en: Field
uk: Поле

en: Label
uk: Мітка

en: View
uk: Перегляд

en: Path
uk: Шлях

en: Keywords
uk: Ключові слова

en: Options
uk: Опції

en: Desc
uk: Спад

en: Attributes
uk: Атрибути

en: Sort by
uk: Впорядкувати за

en: No results found
uk: Нічого не знайдено

en: Authentication
uk: Автентифікація

en: ‹ Previous
uk: ‹ Попередня

en: Next ›
uk: Наступна ›

en: Apply
uk: Застосувати

en: Index
uk: Індекс

en: Alias
uk: Синонім

en: Offset
uk: Зміщення

en: Results per page
uk: Результатів на сторінку

en: Any
uk: Байдуже

en: Row
uk: Рядок

en: Items per page
uk: Елементів на сторінку

en: - All -
uk: - Усе -

en: Path settings
uk: Налаштування шляху

en: « First
uk: « Перша

en: Last »
uk: Остання »

en: Asc
uk: Зрост

en: Master
uk: Головне

en: Raw output
uk: Необроблене виведення

en: You have no fields. Add some to your view.
uk: Поля відсутні. Додайте поля до виду.

en: The machine-readable name must contain only letters, numbers, dashes and underscores.
uk: Машинна назва має містити лише латинські літери, цифри, дефіси та символи підкреслювання.

en: All field aliases must be unique
uk: Усі синоніми полів мають бути унікальними

en: Alias for @id
uk: Синонім для @id

en: Raw output for @id
uk: Необроблене виведення для @id

en: Field row
uk: Рядок поля

en: Alias for ID
uk: Синонім для ID

en: Raw output for ID
uk: Необроблений вивід для ID

en: Serialized output format
uk: Формат серіалізованого виводу

en: Display field
uk: Відобразити поле

en: Path is empty.
uk: Шлях порожній.

en: Authentication Provider
uk: Провайдер автентифікації
