Lunr search (8.x-1.1) - en to pt translation catalogue (47 entries)

en: Forms
pt: Formulários

en: Delete
pt: Apagar

en: Type
pt: Tipo

en: Search
pt: Buscar

en: Reset
pt: Redefinir

en: Field
pt: Campo

en: Label
pt: Rótulo

en: View
pt: Ver

en: Path
pt: Caminho

en: Keywords
pt: Palavras-chave

en: Options
pt: Opções

en: Desc
pt: Decrescente

en: Attributes
pt: Atributos

en: Sort by
pt: Ordenar por

en: No results found
pt: Nenhum resultado encontrado.

en: Authentication
pt: Autenticação

en: ‹ Previous
pt: ‹ Voltar

en: Next ›
pt: Avançar ›

en: Apply
pt: Aplicar

en: Index
pt: Índice

en: Alias
pt: Apelido

en: Offset
pt: Deslocamento

en: Results per page
pt: Resultados por página

en: Any
pt: Qualquer

en: Row
pt: Linha

en: Items per page
pt: Itens por página

en: - All -
pt: - Todos -

en: Path settings
pt: Configurações do endereço

en: « First
pt: « Primeiro

en: Last »
pt: Último »

en: Asc
pt: Ascendente

en: Master
pt: Principal

en: Raw output
pt: Saída bruta

en: You have no fields. Add some to your view.
pt: Você não tem nenhum campo. Inclua alguns em sua view.

en: The machine-readable name must contain only letters, numbers, dashes and underscores.
pt: O nome de máquina deve conter somente letras, números, traços e sublinhados.

en: All field aliases must be unique
pt: Todos os apelidos de campos devem ser exclusivos

en: Alias for @id
pt: Apelido para @id

en: Raw output for @id
pt: Saída bruta para @id

en: Field row
pt: Linha do campo

en: Alias for ID
pt: Apelidos para ID

en: Raw output for ID
pt: Saída bruta para o ID

en: Serialized output format
pt: Formato de saída serializada

en: Display field
pt: Campo de exibição

en: Path is empty.
pt: O caminho está vazio.

en: View display ID
pt: ID da exibição da view

en: - Select a view -
pt: - Selecione uma view -

en: Authentication Provider
pt: Provedor de Autenticação
