Lunr search (8.x-1.2) - en to hi translation catalogue (26 entries)

en: Forms
hi: प्रपत्र

en: Delete
hi: मिटायें

en: Type
hi: प्रकार

en: Search
hi: खोज

en: Reset
hi: दोबारा से स्थापित करें|

en: Field
hi: क्षेत्र

en: Label
hi: लेबल

en: View
hi: देखें

en: Path
hi: मार्ग

en: Keywords
hi: संकेतशब्द

en: ID
hi: आईडी

en: Options
hi: विकल्प

en: Desc
hi: अवरोही

en: Attributes
hi: गुण

en: Sort by
hi: क्रमबद्ध द्वारा

en: No results found
hi: कोई परिणाम नहीं मिले

en: Authentication
hi: प्रमाणीकरण

en: ‹ Previous
hi: ‹ पिछला

en: Next ›
hi: अगला ›

en: Apply
hi: लागू करें

en: Index
hi: अनुक्रमणिका

en: Alias
hi: उपनाम

en: Items per page
hi: विषय प्रति पृष्ठ

en: - All -
hi: -सभी-

en: « First
hi: « पहला

en: Last »
hi: आखरी »
