Lunr search (8.x-1.2) - en to ru translation catalogue (45 entries)

en: Forms
ru: Формы

en: Delete
ru: Удалить

en: Type
ru: Тип

en: Search
ru: Поиск

en: Reset
ru: Сбросить

en: Field
ru: Поле

en: Label
ru: Метка

en: View
ru: Просмотр

en: Path
ru: Путь

en: Keywords
ru: Ключевые слова

en: Options
ru: Опции

en: Desc
ru: По убыванию

en: Attributes
ru: Атрибуты

en: Sort by
ru: Сортировать по

en: Boost
ru: Буст

en: No results found
ru: Результаты не найдены

en: Authentication
ru: Аутентификация

en: ‹ Previous
ru: ‹ Предыдущий

en: Next ›
ru: Следующий ›

en: Apply
ru: Применить

en: Index
ru: Индекс

en: Alias
ru: Синоним

en: Offset
ru: Пропустить

en: Results per page
ru: Результатов на странице

en: Any
ru: Любой

en: Row
ru: Строка

en: Items per page
ru: Элементов на страницу

en: - All -
ru: - Все -

en: Path settings
ru: Настройки пути

en: « First
ru: « Первая

en: Last »
ru: Последняя »

en: Asc
ru: По возрастанию

en: Master
ru: Основной

en: Raw output
ru: Необработанный вывод

en: You have no fields. Add some to your view.
ru: Поля отсутствуют. Добавьте в представление поля.

en: The machine-readable name must contain only letters, numbers, dashes and underscores.
ru: Машинное имя должно содержать только латинские буквы, цифры, дефисы и символы подчёркивания.

en: All field aliases must be unique
ru: Все синонимы поля должны быть уникальны

en: Alias for @id
ru: Синоним для @id

en: Raw output for @id
ru: Необработанный вывод для @id

en: Field row
ru: Строка поля

en: Alias for ID
ru: Синоним для идентификатора

en: Raw output for ID
ru: Необработанный вывод для идентификатора

en: Serialized output format
ru: Формат сериализированного вывода

en: Path is empty.
ru: Путь пустой.

en: Authentication Provider
ru: Провайдер аутентификации
