Lunr search (8.x-1.4) - en to ja translation catalogue (42 entries)

en: Forms
ja: フォーム

en: Delete
ja: 削除

en: Type
ja: タイプ

en: Search
ja: 検索

en: Reset
ja: リセット

en: Field
ja: フィールド

en: Label
ja: ラベル

en: View
ja: ビュー

en: Path
ja: パス

en: Keywords
ja: キーワード

en: Options
ja: オプション

en: Desc
ja: 降順

en: Attributes
ja: 属性

en: Sort by
ja: 並び替え基準

en: Authentication
ja: 認証

en: ‹ Previous
ja: ‹ 前

en: Next ›
ja: 次 ›

en: Apply
ja: 適用

en: Index
ja: インデックス

en: Alias
ja: エイリアス

en: Offset
ja: オフセット

en: Any
ja: いずれか

en: Row
ja: 行

en: Items per page
ja: ページ毎の件数

en: - All -
ja: - 全て -

en: Path settings
ja: パス設定

en: « First
ja: « 最初

en: Last »
ja: 最後 »

en: Asc
ja: 昇順

en: Master
ja: マスター

en: Raw output
ja: 未加工の出力

en: You have no fields. Add some to your view.
ja: フィールドがありません。ビューに追加してください。

en: The machine-readable name must contain only letters, numbers, dashes and underscores.
ja: システム内部名称には、半角英数字とハイフン、アンダースコアのみ利用できます。

en: All field aliases must be unique
ja: すべてのフィールドエイリアスはユニークでなければなりません

en: Alias for @id
ja: @id のエイリアス

en: Raw output for @id
ja: @idの未加工の出力

en: Field row
ja: フィールド行

en: Alias for ID
ja: IDのエイリアス

en: Raw output for ID
ja: IDの未加工の出力

en: Serialized output format
ja: シリアル化の出力フォーマット

en: Path is empty.
ja: パスが空です。

en: Authentication Provider
ja: 認証プロバイダー
