Maestro (3.0.1-rc2) - en to is translation catalogue (42 entries)

en: Status
is: Staða

en: Delete
is: Eyða

en: Value
is: Gildi

en: Username
is: Notendanafn

en: Actions
is: Aðgerðir

en: Cancel
is: Hætta við

en: Remove
is: Fjarlægja

en: On
is: Virkjað

en: Edit
is: Breyta

en: This action cannot be undone.
is: Ekki er hægt að afturkalla þessa aðgerð.

en: Weight
is: Vægi

en: Variable
is: Breyta

en: Link
is: Hlekkur

en: Settings
is: Stillingar

en: Name
is: Nafn

en: Label
is: Merking

en: Save
is: Vista

en: Display
is: Sýna

en: Assigned to
is: Úthlutað til

en: Unknown
is: Óþekkt

en: User
is: Notandi

en: Content type
is: Efnisgerð

en: Email Address
is: Netfang

en: User ID
is: Auðkenni notanda

en: Created
is: Stofnað

en: Active
is: Virkt

en: Off
is: Af

en: Promoted to front page
is: Kynna á forsíðu

en: Variable name
is: Nafn breytu

en: Variable value
is: Gildi breytu

en: Details
is: Nánar

en: Role
is: Hlutverk

en: Order
is: Pöntun

en: Template
is: Sniðmát

en: Close
is: Loka

en: Workflow
is: Vinnuflæði

en: Completed
is: Lokið

en: Complete
is: Lokið

en: About
is: Um

en: The name of the variable.
is: Nafn breytunnar.

en: The value of the variable.
is: Gildi breytunnar.

en: Machine Name
is: Tölvuvænt nafn
