Maestro (3.1.1) - en to fa translation catalogue (57 entries)

en: Status
fa: وضعیت

en: Delete
fa: حذف

en: Value
fa: مقدار

en: Username
fa: نام کاربری

en: Actions
fa: عملکردها

en: Cancel
fa: لغو

en: Remove
fa: حذف

en: On
fa: روشن

en: Edit
fa: ویرایش

en: This action cannot be undone.
fa: این عمل برگشت‌پذیر نیست.

en: Weight
fa: وزن

en: Variable
fa: متغیر

en: Link
fa: پیوند

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Name
fa: نام

en: Label
fa: برچسب

en: Save
fa: ذخیره

en: Display
fa: نمایش

en: Assigned
fa: اختصاص یافته

en: Assigned to
fa: منسوب به

en: Unknown
fa: نامشخص

en: User
fa: کاربر

en: Content type
fa: نوع محتوا

en: Email Address
fa: آدرس پست الکترونیکی

en: User ID
fa: شناسه کاربر

en: Created
fa: ایجاد شده

en: Active
fa: فعال

en: Off
fa: خاموش

en: Promoted to front page
fa: نمایش در صفحه اول

en: Variable name
fa: نام متغیر

en: Details
fa: جزئیات

en: By
fa: توسط

en: Role
fa: نقش

en: Operator
fa: عملگر

en: Order
fa: سفارش

en: Template
fa: قالب

en: edit template
fa: ویرایش قالب

en: Close
fa: بستن

en: Task
fa: وظیفه

en: Operation
fa: عملکرد

en: Notifications
fa: اطلاع‌رسانی‌ها

en: Change
fa: تغییر

en: Token
fa: توکن

en: Workflow
fa: جریان کار

en: Entity
fa: عنصر

en: Fixed
fa: ثابت

en: Changed
fa: تغییر یافته

en: Completed
fa: تکمیل شد

en: Complete
fa: کامل

en: Webform
fa: فرم ساز

en: Variables
fa: متغیرها

en: Tasks
fa: وظایف

en: Machine name
fa: نام ماشینی

en: About
fa: درباره

en: Bundle
fa: بسته

en: The value of the variable.
fa: مقدار متغیر

en: Entity ID
fa: شناسه عنصر
