Maestro (3.1.2) - en to ja translation catalogue (68 entries)

en: Status
ja: 状態

en: Delete
ja: 削除

en: Value
ja: 値

en: Username
ja: ユーザー名

en: Actions
ja: アクション

en: Cancel
ja: キャンセル

en: Remove
ja: 削除

en: On
ja: オン

en: Edit
ja: 編集

en: This action cannot be undone.
ja: この処理は取り消しできません。

en: Weight
ja: ウェイト

en: Variable
ja: 変数

en: Link
ja: リンク

en: Settings
ja: 設定

en: Name
ja: 名前

en: Label
ja: ラベル

en: Save
ja: 保存

en: Display
ja: 表示

en: Unknown
ja: 不明

en: User
ja: ユーザー

en: Content type
ja: コンテンツタイプ

en: Email Address
ja: メールアドレス

en: User ID
ja: ユーザーID

en: Created
ja: 作成

en: Date Format
ja: 日付フォーマット

en: Active
ja: アクティブ

en: Date format
ja: 日付の書式

en: Off
ja: オフ

en: To
ja: 宛先

en: Promoted to front page
ja: フロントページへ掲載

en: Variable name
ja: 変数名

en: Details
ja: 詳細

en: Method
ja: メソッド

en: Role
ja: 役割

en: Link text
ja: リンクテキスト

en: Operator
ja: オペレータ

en: Order
ja: オーダー

en: Template
ja: テンプレート

en: Close
ja: 閉じる

en: Task
ja: タスク

en: Operation
ja: 操作

en: Notifications
ja: 通知

en: Change
ja: 変更

en: Token
ja: トークン

en: Accept
ja: 受け入れる

en: Workflow
ja: ワークフロー

en: Entity
ja: エンティティ

en: Fixed
ja: 固定

en: Workflow History
ja: ワークフローの履歴

en: Changed
ja: 変更済

en: Completed
ja: 完了

en: Complete
ja: 完了

en: Webform
ja: ウェブフォーム

en: Variables
ja: 変数

en: Tasks
ja: タスク

en: Machine name
ja: システム内部名称

en: About
ja: アバウト

en: notifications
ja: 通知

en: Bundle
ja: バンドル

en: Legend
ja: 用例

en: Not Started
ja: 開始待ち

en: The value of the variable.
ja: 変数の値。

en: Archived
ja: アーカイブ

en: Entity ID
ja: エンティティID

en: Machine Name
ja: システム内部名称

en: Task ID
ja: タスクID

en: The ID of the entity.
ja: エンティティの ID

en: Completed Time
ja: 完了日時
