Maestro (4.1.4) - en to el translation catalogue (58 entries)

en: Status
el: Κατάσταση

en: Delete
el: Διαγραφή

en: Value
el: Αξία

en: Username
el: Όνομα χρήστη

en: Author
el: Συντάκτης

en: Actions
el: Ενέργειες

en: Cancel
el: Άκυρο

en: Remove
el: Αφαίρεση

en: Description
el: Περιγραφή

en: Language
el: Γλώσσα

en: Public
el: Δημόσιες

en: On
el: Ανοικτό

en: Edit
el: Επεξεργασία

en: This action cannot be undone.
el: Η ενέργεια αυτή δεν μπορεί να αναιρεθεί.

en: Weight
el: Βάρος

en: Variable
el: Μεταβλητή

en: Link
el: Σύνδεσμος

en: Settings
el: Ρυθμίσεις

en: Name
el: Όνομα

en: Label
el: Ετικέτα

en: Save
el: Αποθήκευση

en: Path
el: Διαδρομή

en: Display
el: Εμφάνιση

en: Unknown
el: Άγνωστο

en: User
el: Χρήστης

en: Content type
el: Τύπος περιεχομένου

en: User ID
el: Αναγνωριστικό χρήστη

en: Created
el: Δημιουργήθηκε

en: Active
el: Ενεργό

en: Date format
el: Μορφή ημερομηνίας

en: Off
el: Κλειστό

en: To
el: Προς

en: Promoted to front page
el: Προβιβασμένο στην πρώτη σελίδα

en: Details
el: Λεπτομέρειες

en: By
el: Από

en: Method
el: Μέθοδος

en: Role
el: Ρόλος

en: Link text
el: Σύνδεσμος κειμένου

en: Operator
el: Τελεστής

en: Order
el: Σειρά

en: Close
el: Κλείσιμο

en: Operation
el: Λειτουργία

en: Notifications
el: Ειδοποιήσεις

en: Change
el: Αλλαγή

en: Token
el: Σύμβολο (token) αντικατάστασης

en: Workflow
el: Ροή εργασίας

en: Entity
el: Οντότητα

en: Fixed
el: Σταθερό

en: Missing
el: Μη διαθέσιμα

en: Changed
el: Τροποποιημένο

en: Completed
el: Ολοκληρώθηκε

en: Complete
el: Ολοκληρωμένη

en: Variables
el: Μεταβλητές

en: Tasks
el: Εργασίες

en: Machine name
el: Όνομα μηχανής

en: About
el: Περί

en: Bundle
el: Ομάδα

en: Entity ID
el: ID οντότητας
