Maestro (4.1.4) - en to lt translation catalogue (73 entries)

en: Status
lt: Būsena

en: Delete
lt: Pašalinti

en: Value
lt: Reikšmė

en: Username
lt: Nario vardas

en: Private
lt: Privatus

en: Author
lt: Autorius

en: Actions
lt: Veiksmai

en: Cancel
lt: Atšaukti

en: Remove
lt: Pašalinti

en: Description
lt: Aprašymas

en: Language
lt: Kalba

en: Public
lt: Vieša

en: On
lt: Įjungta

en: Documentation
lt: Dokumentacija

en: Edit
lt: Redaguoti

en: This action cannot be undone.
lt: Šio veiksmo neįmanoma grąžinti.

en: Weight
lt: Svoris

en: Variable
lt: Kintamasis

en: Link
lt: Nuoroda

en: Settings
lt: Nustatymai

en: Name
lt: Pavadinimas

en: Label
lt: Etiketė

en: Save
lt: Saugoti

en: Path
lt: Kelias

en: Display
lt: Rodymas

en: Assigned
lt: Priskirta

en: Assigned to
lt: Priskirta

en: Unknown
lt: Nežinomas

en: User
lt: Narys

en: Content type
lt: Turinio tipas

en: User ID
lt: Nario ID

en: Created
lt: Sukurta

en: Active
lt: Aktyvus

en: Date format
lt: Datos formatas

en: Off
lt: Išjungta

en: To
lt: Iki

en: Promoted to front page
lt: Iškeltas į pagrindinį puslapį

en: Details
lt: Išsamiai

en: By
lt: Sukūrė

en: Method
lt: Būdas

en: Role
lt: Rolė

en: Link text
lt: Nuorodos tekstas

en: Handler
lt: Tvarkytojas

en: Operator
lt: Operatorius

en: Order
lt: Tvarka

en: Template
lt: Šablonas

en: Close
lt: Uždaryti

en: Operation
lt: Veiksmai

en: Notifications
lt: Pranešimai

en: Change
lt: Keisti

en: Workflow
lt: Veikimas

en: Entity
lt: Esybė

en: Fixed
lt: Fiksuotas

en: Changed
lt: Pakeista

en: Completed
lt: Pabaigtas

en: Complete
lt: Baigta(s)

en: Webform
lt: Web forma

en: Variables
lt: Kintamieji

en: Tasks
lt: Užduotys

en: Event Name
lt: Įvykio pavadinimas

en: Cancelled
lt: Atšaukta

en: Path is required.
lt: Kelias reikalingas.

en: Machine name
lt: Mašininis pavadinimas

en: About
lt: Apie

en: Test Mode
lt: Testinė busena

en: notifications
lt: pranešimai

en: Bundle
lt: Paketas

en: Assign to
lt: Priskirti

en: Legend
lt: Legenda

en: Archived
lt: Suarchyvuota

en: Unique ID
lt: Unikalus ID

en: submission
lt: pateikimas

en: Link to edit
lt: Nuoroda į redagavimą
