Maestro (4.1.4) - en to pl translation catalogue (88 entries)

en: Delete
pl: Usuń

en: Value
pl: Wartość

en: Username
pl: Nazwa użytkownika

en: Private
pl: Prywatne

en: Author
pl: Autor

en: Actions
pl: Akcje

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Remove
pl: Usuń

en: Description
pl: Opis

en: Language
pl: Język

en: Public
pl: Publiczna

en: On
pl: Włączony

en: Documentation
pl: Dokumentacja

en: Edit
pl: Edytuj

en: This action cannot be undone.
pl: Operacja jest nieodwracalna.

en: Weight
pl: Waga

en: Variable
pl: Zmienna

en: Link
pl: Odnośnik

en: Settings
pl: Ustawienia

en: Name
pl: Nazwa

en: Label
pl: Etykieta

en: Save
pl: Zapisz

en: Path
pl: Ścieżka

en: Display
pl: Wyświetlanie

en: Assigned
pl: Przydzielone

en: Assigned to
pl: Przydzielone do

en: Unknown
pl: Nieznany

en: User
pl: Użytkownik

en: Content type
pl: Rodzaj zawartości

en: Email Address
pl: Adres Email

en: User ID
pl: ID użytkownika

en: Created
pl: Utworzono

en: Active
pl: Aktywne

en: Date format
pl: Format daty

en: Off
pl: Wyłączony

en: To
pl: Do

en: Promoted to front page
pl: Promowany na stronie głównej

en: Variable name
pl: Nazwa zmiennej

en: Variable value
pl: Wartość zmiennej

en: Details
pl: Szczegóły

en: By
pl: Przez

en: Method
pl: Metoda

en: Role
pl: Rola

en: Link text
pl: Treść odnośnika

en: Handler
pl: Format

en: Order
pl: Kolejność

en: Template
pl: Szablon

en: Close
pl: Zamknij

en: Task
pl: Zadanie

en: Operation
pl: Czynność

en: Notifications
pl: Powiadomienia

en: Change
pl: Zmień

en: Token
pl: Wzorzec

en: Accept
pl: Akceptuj

en: Lines
pl: Linie

en: Workflow
pl: Przepływ pracy

en: Entity
pl: Encja

en: Fixed
pl: Sztywny

en: Missing
pl: Brakujące

en: Changed
pl: Zmieniono

en: Completed
pl: Zakończone

en: Complete
pl: Zakończone

en: Webform
pl: Formularz

en: Variables
pl: Zmienne

en: Tasks
pl: Zadania

en: Cancelled
pl: Anulowany

en: Path is required.
pl: Ścieżka jest wymagana.

en: Machine name
pl: Identyfikator systemowy

en: Template Name
pl: Nazwa szablonu

en: About
pl: O stronie

en: If
pl: Jeśli

en: notifications
pl: powiadomienia

en: Queue ID
pl: ID kolejki

en: Bundle
pl: Zestaw

en: Assign to
pl: Przydziel do

en: Template Variables
pl: Zmienne szablonu

en: Legend
pl: Legenda

en: Not Started
pl: Nie rozpoczęte

en: The name of the variable.
pl: Nazwa zmiennej.

en: The value of the variable.
pl: Wartość zmiennej.

en: Error!
pl: Błąd!

en: Entity Type
pl: Typ encji

en: Assigned To:
pl: Przypisane do:

en: Reminder
pl: Przypomnienie

en: Archived
pl: Zarchiwizowane

en: Entity ID
pl: ID encji

en: Machine Name
pl: Identyfikator systemowy

en: Aborted
pl: Przerwano
